При ларингіті запалюються та набрякають слизова оболонка гортані та голосові зв'язки. Про те, як повернути голос - читайте у "Країні здоров'я"
Для утворення звуків потрібні дві умови: коливання голосових зв'язок і динамічна зміна просвіту голосової щілини. У разі набряку ці умови не виконуються , і тому замість слів ми чуємо хрипи. При ускладненні ситуації хворий може говорити лише пошепки, а іноді зовсім втрачає можливість вимовляти звуки.
Причиною ларингіту можуть бути як віруси, так і бактерії. Найчастіше захриплість голосу зустрічається у людей з професіями, що вимагають підвищеного голосового навантаження: у співаків, акторів, вчителів, дикторів на телебаченні і радіо. Всі вони входять до групи ризику з розвитку хронічного ларингіту. А хронічна хвороба вимагає не лише постійного спостереження у спеціаліста. й проведення не дуже приємних процедур.
Провокують розвиток ларингіту:
- куріння; - зловживання алкоголем; - надмірне голосове навантаження; - вживання надто холодних напоїв.
Як допомогти?
Найчастіше, у застосуванні антибіотиків немає потреби. Проблему вирішують досить простими методами:
- дайте своєму голосу відпочити тиждень-два, при цьому в жодному разі не говоріть пошепки, оскільки навантаження не голосові зв'язки збільшується; - якщо ви курите, то у вас є ще одна вагома причина позбутись цієї шкідливої звички; - уникайти вживання алкоголю, адже він підсилює сухість слизової оболонки гортані; - застосовуйте зволожувач повітря або вдихайте пару від води; - використовуйте спеціальні пастилки з розсмоктування.
Якщо у вас немає часу на застосування таких методів, то звертайтесь до лікаря, який підбере правильне медикаментозне лікування, що полегшить симптоми ларингіту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?