Хтось слухає прогноз погоди для того, щоб не забути парасольку, а хтось - щоб випадково не залишити вдома ліки. Багатьом з нас раптова відлига або циклон, який насувається, приносять головний біль, перепади тиску і інші проблеми зі здоров'ям. У чому причина такої реакції на капризи погоди?
Метеозалежність
Спеціальних засобів для лікування метеозалежності не існує. Необхідно лікувати основне захворювання. Для того щоб з'ясувати, з чим пов'язана метеозалежність, доведеться відвідати терапевта.
Лікар розпитає про здоров'я, попросить здати аналізи крові (загальний і біохімічний), аналіз сечі, зробити ЕКГ і флюрографію. Можливо, будуть потрібні УЗД черевної порожнини та гастроскопія. Якщо ніяких захворювань внутрішніх органів виявлено не буде, терапевт направить пацієнта до невролога, який оцінить стан нервової системи хворого. Нерідко для цього потрібно зробити енцефалограму, МРТ головного мозку, ультразвукову діагностику судин.
Якщо в процесі обстеження з'ясується, що людина фізично здорова, а чутливість до змін погоди пов'язана з неполадками в психоемоційної сфері, можливо, буде потрібною консультація психотерапевта.
Як поводити себе в погані дні?
1. Контролюйте артеріальний тиск.
2. Не нехтуйте натуральними заспокійливими - настоями валеріани, пустирника і м'ятним чаєм.
3. При зниженому артеріальному тиску і слабкості хороший ефект дають препарати женьшеню.
4. Намагайтеся не перевтомлюватися, по можливості влаштуйте собі перепочинок, відмовившись від важливих справ до тих пір, поки самопочуття не відновиться.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі