Німецькі вчені рекомендують зменшити частоту застосування назальних спреїв. Детальніше - читайте у "Країні здоров'я".
Назальний спрей може провокувати залежність
Будь-яке нездужання людина сприймає як неприпустиму ситуацію, яку необхідно негайно виправити. Це також відноситься до симптомів простудних захворювань: кашель, нежить, хрипота. Однак, експерти попереджають, що назальні спреї викликають ефект звикання і залежності від медикаменту, якої краще уникати.
За словами президента Лікарської палати Бремена Ріхарда Клембта, назальні спреї краще застосовувати тільки для спокійного засинання і нормального сну. В іншому випадку може виникнути залежність, що виражається в постійній закладеності носа і необхідність весь час підвищувати дозування ліків. Багато любителів спреїв приходять до того, що взагалі не можуть дихати без ліків. Препарати викликають пересихання і пошкодження слизових оболонок, які більше не можуть виконувати свої захисні функції.
Експерти радять строго дотримуватися обмеження при використанні назальних спреїв. Їх не варто застосовувати частіше 2-3 разів на день, а курс лікування не повинен перевищувати тижня (найкраще - не більше п'яти днів).