Багато людей, які намагалися лікувати екзему спеціальними кремами зі стероїдами, помічали одну особливість. На першому етапі ці протизапальні засоби успішно позбавляли від характерних симптомів розладу шкіри, Однак, з роками потрібно застосовувати потужніші засоби, а шкіра переставала на них реагувати. Існує неоднозначна теорія про те, що сухість та лущення шкіри виникає не тільки через екзему, а через стероїдні креми, які застосовують для лікування.
Вперше цю теорію опублікували в 1978 році у виданні "International Journal of Dermatology". Її автори вважали, що шкіра звикає до стероїдів, і після припинення використання розвивається реакція, через яку симптоми екземи погіршуються. Єдиний спосіб розбити це порочне коло - повне призупинення використання кремів зі стероїдами. Відомий американський дерматолог доктор Марвін Раппорт, який називає цю хворобу "синдромом червоної пекучої шкіри", розповідає про більш як 4 000 пацієнтів з екземою, яких він особисто лікував. "Креми для лікування екземи на основі стероїдів не дають клітинам шкіри виробляти хімічні речовини, які виділяються, коли шкіра реагує на алергени або подразники", - пояснює експерт.
Це відбувається за рахунок звуження кровоносних судин, що постачають шкіру. Впродовж декількох років використання подібних кремів, особливо при високих дозах, кровоносні судини звужуються, і шкіра стає хронічно червоною. Люди вважають це проявом екземи, але перед нами судинна проблема. Якщо шкіра споживає стероїди, то вона починає горіти і червоніти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Екзема: що не можна їсти?