Лікар-інфекціоніст Юлій Жигалов розповів, що перше, що варто зробити - це прикласти до місця укусу щось холодне.
"Це сповільнить кровообіг і поширення отрути в крові. Холод до ураженого місця варто прикладати з певною періодичністю: кожні 10-15 хвилин. Якщо у вас є з собою будь-які протиалергенні або антигістамінні препарати, потрібно відразу їх прийняти. Також можна перев'язати уражену частину тіла вище місця укусу, але не більше ніж на 30 хвилин. За цей час потрібно доїхати до найближчого медпункту чи лікарні, де вам зможуть надати професійну медичну допомогу", - повідомляє лікар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зміїну отруту можуть включити до складу нового знеболювальногоНагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні немає серйозної проблеми з сироватками і масовими укусами гадюк.
У минулому році Україні була виділена гуманітарна допомога: нам надіслали близько тисячі доз антитоксину - препарату, який використовується при укусі отруйної змії. Тому говорити про те, що ми сьогодні не забезпечені противозмеиной сироваткою не можна.
Звичайно, в країнах, де проблема з укусами гадів дійсно глобальна, до питання забезпечення лікарень сироватками ставляться серйозніше. Але не потрібно забувати, що в Україні зустріти отруйну змію можуть жителі Півдня України: Херсонської та Запорізької областей зокрема, а також регіонах на Західній Україні.