Науковий журнал Proceedings of the National Academy of Sciences опублікував дані дослідників Єльського університету, які назвали низьку вологість ключовим фактором масової захворюваності на грип та смертності від цієї інфекції. При цьому вчені відзначили, що вплив зниженої вологості властивості імунної системи при інфікуванні грипом в цілому вивчено ще дуже погано.
Фахівці здійснили експеримент, задіявши в ньому генетично модифікованих мишей. Тварини містилися в камерах з однаковою температурою, але з різною вологістю, яка була низькою або, навпаки, високою. Мишей в камерах піддали дії вірусу грипу А.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вологість може стати причиною виникнення інсультуПодальше вивчення імунних реакцій у тварин у відповідь на зараження грипом показало: низька вологість перешкоджає імунної активності після проникнення в організм носіїв вірусу. Виявилося, що в умовах низької вологості вірусні частки погано віддалялися через бездіяльність війок, що вистилають поверхню дихальних шляхів. Також при цьому падала здатність клітин дихальних шляхів відновлювати пошкодження в легенях, спричинені вірусом. Крім того, при низькій вологості «виходила з ладу» вроджена система імунного захисту, пов'язана з діяльністю сигнальних білків інтерферонів, що попереджають клітини організму про вірусну загрозу.
"Вологість є важливим фактором спалахів грипу, який слід враховувати", - висловилися вчені.
Вони рекомендують для профілактики грипу використовувати зволожувачі повітря в приміщеннях або насичувати повітря вологою іншими відомими способами.