1. Лягай спати і вставай в один і той же час. Вихідні - не виняток. Це основне правило, дотримання якого допоможе уникнути розвитку "синдрому сови", що приводить до безсоння.
2. Використовуй ліжко за призначенням - для сну. Не варто на ньому валятися цілими днями, приймати їжу і т.д. Також ліжко - не краще місце для читання книг. Хоча перед сном дуже приємно почитати цікаву книгу, лежачи в ліжку, але якщо у тебе безсоння - постарайся відмовитися від цієї звички.
3. Створи щоденний ритуал підготовки до сну. Провітри кімнату, почисть зуби, вмийся і т.д. Коли у тебе всі ці дії стануть звичкою, ти, закінчивши їх, легко будеш засинати в один і той же час.
4. Не спи вдень. Навіть якщо дуже сильно хочеться спати, постарайся днем не робити цього. Адже саме через це, можливо, ти відчуваєш труднощі зі сном вночі.
5. Не переймайся через те, що сон ніяк до тебе не йде. Чим більше ти про це думаєш, тим менше шансів на те, що ти скоро заснеш. І не варто мучити себе думками про те, що завтра рано вставати і т.д. Це тільки посилить ситуацію і віддалить сон.
6. Постарайся розслабитися перед сном. Можеш навіть виконати спеціальну вправу: ляж на спину і розслаб всі м'язи тіла, особливо обличчя. Потім повтори про себе кілька разів фразу «Мої м'язи абсолютно розслаблені, моє тіло відпочиває». Якщо тобі вдасться повноцінно розслабитися, ти й не помітиш, як заснеш.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою