Свербіж шкіри аж ніяк не рідкість, але деякі його форми можуть вказувати на дуже серйозні хвороби. Фахівці відзначають, що свербіж, що не проходить протягом декількох днів, є вагомим приводом для звернення до лікарів. Особливо, якщо свербіж стає нестерпним, погіршує якість життя людини.
У деяких випадках такий нав'язливий, що позбавляє спокою свербіж може говорити про розлад психіки, бути маркером наявних у людини депресії, психозу або фобій. Нерідко при цьому свербіж супроводжується відчуттям повзе по шкірі комахи.
Крім того, дедалі частіші епізоди свербежу можуть бути ознакою порушень в роботі ендокринної системи і, зокрема, діабету. Дослідження показують, що свербіж шкіри, що виникає переважно в паховій ділянці і в ділянці шкірних складок виникає при діабеті задовго до його найбільш красномовних симптомів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Темна шкіра в пахвах: як її позбутисяТакож свербіж шкіри проявляється при дискінезії жовчовивідних шляхів або хвороби печінки. Через порушення роботи даних органів відбувається відкладення білірубіну і холевой кислот в епідермісі, що і викликає реакцію. Сильний свербіж шкіри може виявитися знаком цирозу печінки і гепатиту. Крім цього, інтенсивний свербіж шкіри спостерігається при хворобах нирок. кровоносної системи і підшлункової залози, хвороби Ходжкіна (злоякісне захворювання лімфоїдної тканини).
При псоріазі свербіж найчастіше з'являється в області ліктів, пахв і шиї. При наявності такого захворювання як кропив'янка на тілі людини з'являються невеликі зудять освіти. Якщо ж свербить шкіра всього тіла, можна запідозрити коросту - заразне захворювання шкіри, яке викликається коростяних кліщів.
У більшості випадків свербіж є результатом алергічної реакції, пов'язаної з виробленням в організмі речовини гістаміну. У ролі алергенів можуть виступати:
хімічні речовини, в тому числі в косметологічні засоби і косметиці:
- рослини;
- укуси комах;
- деякі продукти харчування;
- ліки;
- гормони.