Зокрема, експерти вважають помилкою не лікувати кашель зовсім. За їхніми словами, багато людей ставляться до кашлю як до симптому, який супроводжує застуду, який проходить сам собою в міру подолання інфекції. Однак довгий кашель виснажує бронхи, робить їх більш чутливими до дії будь-якого дратівної фактора. В такому випадку кашель може перейти в хронічну форму і тривати місяцями.
Ще одна помилка - використовувати антибіотики в разі застудних інфекцій. Фахівці відзначають, що при кашлі головним завданням є недопущення застою мокротиння в бронхах, оскільки це пов'язано з підвищеним ризиком виникнення бронхіту і пневмонії. Для вирішення цього завдання потрібно використовувати не антибіотики, а муколітичні засоби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кашель - симптом серцевої недостатностіТакож не варто постійно прагнути до того, щоб в квартирі було добре натоплено. Захистом від застуди і тим більше кашлю це точно не стане. Приміщення, в якому людина проводить кілька годин поспіль, має бути чистим і добре провітреним - особливо, якщо людина застуджений, кашляє і сякається. Сухий і задушливе повітря лише сприяє загущення мокротиння, ускладнює її виведення, - і замість позбавлення від кашлю ви отримуєте хронічний процес.
Застуда часто помилково п'ють протикашльові препарати. Кашель необхідний, щоб допомогти організму звільнити дихальні шляхи від мокротиння. Якщо купірувати кашель, може виникати застій інфікованої слизу, можуть бути причиною виникнення бронхіту або навіть пневмонії. Від виснажливого кашлю ефективно допомагають позбавлятися муколітики, які сприяють зменшенню слизу.
Лікуватися гірчичниками в разі застуди та кашлю фахівці теж вважають неправильним. Наукових доказів того, що ці кошти допомагають швидше позбутися від застуди, - немає. Медики, в свою чергу, зауважують, що при запальних процесах разогревающие процедури заборонені - вони можуть стати спусковим механізмом для розвитку несприятливих наслідків.