Підвищення температури тіла є ознакою того, що організм бореться з інфекцією або запаленням, і тому лихоманка сама по собі не така вже й страшна. Швидше, це здорова захисна реакція і тому навіть важлива для боротьби з патогеном. Температуру, яка не є критично високою, навіть не потрібно знижувати.
Але висока температура стає небезпечною для життя. Така температура може виникати через централізованої неправильної реакції в мозку, що відбувається, наприклад, при септичній лихоманці. В цьому випадку слід обов'язково звертатися за швидкої допомоги.
Супутні симптоми. Залежно від причинного хвороби, лихоманка супроводжується супутніми симптомами, в їх ряду:
- озноб і потовиділення;
- втома, занепад сил;
- головний біль та болі в тілі;
- почервоніла і нагріта шкіра;
- блювота і діарея;
- висип.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жовту лихоманку можуть переносити комарі та мавпиЩо може викликати лихоманку крім грипу. Грип та застуда - це найбільш поширені причини, за якими у дорослих людей підвищується температура і виникає лихоманка. В цілому інфекційні захворювання найчастіше провокують стан лихоманки, наприклад, це можуть бути:
- пневмонія;
- гострий бронхіт;
- туберкульоз;
- синусит (запалення пазух);
- отит (запалення вуха);
- запалення серцевого клапана (бактеріальний ендокардит);
- менінгіт (запалення мозкових оболонок);
- шлунково-кишкові запалення (гастроентерит);
- інфекції сечовивідних шляхів;
- апендицит;
- ВІЛ;
- сепсис.
Крім того, лихоманка може бути симптомом аутоімунних захворювань (наприклад, червоний вовчак, ревматизму), а також пухлин імунної системи (лімфоми), раку товстої кишки, раку нирки. Ось чому завжди важливо встановлювати її справжню причину.