Бразильські вчені провели дослідження, в рамках якого з'ясували, як зародився і прийшов до людей вірус жовтої лихоманки. Ця хвороба викликала наймасовішу епідемію за кілька десятків років. Виявилося, що винні в усьому мавпи і комарі.
Жовта лихоманка - небезпечне захворвання, яке може спровокувати смерть
Дослідження проводили фахівці бразильського Університету в Сан-Паулу і інституту Адольфо Лутца. Вони встановили, що зародження вірусу жовтої лихоманки відбулося в 1980 році в штаті Пара, що знаходиться в Північній Бразилії. До таких висновків вчені прийшли за результатами аналізу зразків вірусу, які були взяті у заражених мавп і комарів.
Власне, поширення вірусу почалося серед приматів, а пізніше через тих же мавп і заражених комарів лихоманка дісталася і до людей. Спочатку були заражені мавпи регіону Амазонії, а до людей вірус потрапив вперше в Венесуелі і Сурінамі. На початку нульових вірус дістався до Бразилії, але незважаючи на це, перші смертельні випадки були зафіксовані лише в середині 2010-х років.
Як відзначили в міністерстві охорони здоров'я Бразилії, з 2016 року в країні було зафіксовано 2 250 випадків зараження жовтою лихоманкою. З них 764 випадки закінчилися смертю пацієнта. Примітно, що населення Південної Америки впевнене, що саме мавпи безпосередньо заражають людей смертельним вірусом, однак це не так. Насправді, вірус передається через укус зараженого кров'ю мавпи комара. Через слабку поінформованість населення популяція мавп в Бразилії стрімко скорочується - люди вбивають приматів, вважаючи, що ті можуть їх заразити.