Однією з перших ознак занадто високого рівня цукру в крові є зросле бажання пити для втамування спраги і почастішали походи в туалет "по-маленькому", в тому числі по ночах. За словами медиків, це пов'язано з роботою регуляційних механізмів тіла, яке намагається звільнитися від надлишків цукру: спрага і питво рідин допомагають від згущення крові через підвищену концентрацію глюкози, сечовипускання виводить її з організму.
Іншою ознакою занадто високого рівня цукру є періодичні напади втоми, занепаду сил. Медики пояснюють, що подібна слабкість виникає як наслідок згущення крові, що впливає на уповільнення кровотоку по органам і тканинам. Їх клітини недоотримує кисень і поживні речовини, що провокує почуття виснажений.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому цукор краще замінити медом?Серед інших початкових ознак - проблеми зору (розпливчастість в очах, утруднення при читанні), погіршення пам'яті та інших когнітивних функцій. Надмірний вміст цукру погіршує роботу мозку, коли викликає порушення в кровообігу, - при цьому підвищується ризик хвороби Альцгеймера, відзначають німецькі експерти.
Також ознакою занадто високого рівня цукру в крові є неприємні відчуття в кінцівках: печіння, різі, поколювання, біль. Подібні порушення виникають у зв'язку з пошкодженням нервових волокон, що забезпечують нормальну температурну і больову чутливість. Особливо важливо звертати увагу на нічні болі в ногах.
Вчені закликають не ігнорувати дані прояви. Підвищений вміст глюкози в крові може бути сигналом з'явився у людини предіабету і діабету. Без корекції і терапії даний стан загрожує розвитком вкрай небезпечних порушень серця, нирок, мозку, підшлункової залози.