Багато лікарів і керівників охорони здоров'я стверджували, що після COVID-19 в організмі виробляється імунітет, а значить, повторне зараження неможливе. Таких людей, нібито, можна спокійно відправляти на роботу, вони безпечні для суспільства, і чим їх більше, тим швидше пандемія закінчиться. Але вже більше 100 жителів Південної Кореї захворіли COVID-19 по другому разу. А це означає, що надія на вироблення захисних антитіл може розсипатися. Разом з нею під загрозою і модель колективного імунітету.
Її використовує невелику кількість країн на кшталт Швеції. Влада вважає, що чим швидше 60% населення (головним чином молоді та здорові) перехворіють COVID-19, тим швидше епідемія в країні закінчиться, і ізоляцію вразливих верств населення можна припинити. Поки що ця модель працює в Швеції, де третій день поспіль фіксується помітне зниження смертності. Щось на зразок цього використовує і Білорусія, також відмовилася від карантину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Захист очей від коронавірусуПівденна Корея захистила 51 млн жителів за рахунок майже поголовного тестування і відстеження контактів першого і другого рівня. Країна обрала свою модель, яка опинилася успішнішою, ніж найжорсткіший карантин по "Уханьского сценарієм". І ось тепер звідси доносяться новини про повторні зараження. А це значить, у людини може і не виробитися імунітет до вірусу. Отже, країнам доведеться сидіти в ізоляції багато місяців, поки вчені не випустять вакцину.