Одна з поширених причин - це тривала фізична бездіяльність, типовий спосіб життя сучасних людей. Наприклад, робота, що змушує постійно перебувати за столом без фізичної активності, сприяє з часом скороченню м'язів, що збільшує ризик появи нічних судом. Втім, робота з тривалим стоянням на ногах, постійною ходьбою, також може викликати цю проблему, але вже через перенапруження. Перевантаження м'язів може порушувати регуляцію нервових імпульсів, які контролюють рухові функції, що призводить до спазмів, судом.
Гіпокаліємія (низький рівень калію в організмі). Це теж одна з можливих причин. Калій є важливою живильною речовиною для здійснення численних функцій організму - він допомагає підтримувати клітинні мембрани, життєдіяльність нирок, регулює м'язові скорочення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гліома може провокувати судомиНестача магнію. Його можуть провокувати проблеми з кишечником, хронічна діарея, зловживання алкоголем. Один з класичних симптомів недостатнього вмісту магнію в організмі - це судоми в ногах.
Побічні ефекти ліків. Деякі ліки, включаючи , статини, діуретики, можуть викликати спазми ніг.
Взуття. Коли воно надмірно тисне на ступні, пальці ніг, неприємним наслідком можуть бути нічні судоми.
Хронічні захворювання.Также підвищують ймовірність виникнення м'язових спазмів: цукровий діабет, ниркова недостатність, печінкова недостатність, стеноз поперекового каналу, плоскостопість, гіпотиреоз, остеоартрит.