Кожна людина рано чи пізно стикається з нежиттю. Однак далеко не всі знають, як його правильно лікувати
Як правильно лікувати нежить?
Чи можливо позбутися від нежиті своїми силами і в яких випадках краще звернутися до лікаря, розповів лікар-лор вищої категорії Володимир Зайцев.
Він зазначив, що при нежиті не варто відразу користуватися судинозвужувальними краплями. Вони можуть викликати звикання, тому кілька днів краще потерпіти незручності. Якщо ніс сильно закладений, можна використовувати краплі для дітей з більш низькою концентрацією.
Також Зайцев зазначив, що при самостійному лікуванні нежиті потрібно дотримуватися певної послідовності дій. Якщо слиз в носі дуже в'язкий, підійдуть муколітики - це спреї або краплі, які розріджують слиз.
"Наступний крок - сольовий розчин, яким промиваєте порожнину носа. Після важливо бризнути в ніс антисептик на водній основі", - розповів лор. Останній крок -маслянисті краплі в ніс, наприклад, персикове або абрикосове масло. За словами Зайцева, це пом'якшить слизову. Крім того, всередину можна прийняти препарат з протинабряковою дією.
При цьому в деяких випадках без допомоги лікаря не обійтися. "Якщо ви відчуваєте, що пройшов тиждень, а ніс не проходить, наростають виділення з носа, стають зеленими, починає тиснути на рівні щоки, потрібно йти до лікаря", - пояснив лікар. Він додав, що гострий риніт може перейти в гострий синусит і запалення гайморових пазух.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен