Мільйони людей у всьому світі страждають на діабет 2 типу, і більшість цих випадків пов'язані з ожирінням і малорухливим способом життя.
Нестача сну та діабет
Вплив сну на цей стан стає все очевиднішим, але дослідникам ще належить встановити природу цього взаємозв'язку. Згідно з новими даними, відсутність сну може фактично мати причинно-наслідковий ефект напояву діабету.
Діабет виникає, коли організм стає десенсибілізованим до інсуліну – процес, відомий як резистентність до інсуліну, – який запобігає поглинанню клітинами цукру крові.
Попередні дослідження показали, що хронічне недосипання може підготувати ґрунт для резистентності до інсуліну, але залишаються сумніви щодо діючих механізмів. Результати нового дослідження показують, що нестача сну може бути пов'язана з вищим рівнем гемоглобіну, а це означає, що безсоння може спричинити діабет.
На сьогоднішній день дослідження показали, що існує кореляція між порушеннями сну та діабетом, але причинно-наслідковий зв'язок так і не був підтверджений.
же кілька років відомо, що існує зв'язок між безсонням та ризиком розвитку діабету, особливо у молодих людей. Вчені виявили, що люди молодші за 40 років особливо схильні до ризику розвитку діабету, якщо страждають на безсоння.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою