Найчастіше діабет 2 типу виникає через ожиріння та відстуність активності. Але є й не така очевидна причина розвитку хвороби.
Герпес та діабет
Під час дослідження учасники були перевірені на вісім форм вірусу герпесу, включаючи ті, що викликають герпес, генітальний герпес, вітряну віспу та оперізуючий лишай, а також вірус Епштейна-Барра та безсимптомний цитомегаловірус.
Було виявлено, що у тих, хто дав позитивний результат на форму герпесу HSV2, ймовірність розвитку діабету або переддіабету була на 59 відсотків вищою, ніж у тих, хто не мав ознак інфекції. У тих, хто був інфікований цитомегаловірусом, ймовірність розвитку діабету або переддіабету була на 33 відсотки вищою.
Багато людей не знають, що вони інфіковані одним чи декількома типами вірусу герпесу, але це є надзвичайно поширеним. І хоча дослідження показало, що захворюваність на передіабет в першу чергу пояснюється віком, ІМТ, холестерином і рівнем глюкози натще.
Ці результати підкреслюють зв'язок між вірусами та (перед)діабетом, а також необхідність проведення додаткових досліджень для оцінки стратегій профілактики вірусів у громадській охороні здоров'я, можливо, включаючи розробку ефективних вакцин проти вірусів герпесу.
Це дослідження передбачає, що в майбутньому можна буде вакцинувати проти діабету типу 2 шляхом вакцинації проти форм вірусу герпесу.
Найкращий спосіб знизити ризик діабету - це дотримуватися здорової, збалансованої дієти та регулярно займатися фізичною активністю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Психосоматика дитячих хвороб: винні не віруси, а переживання дитини