Певні зміни тіла можуть бути ознакою захворювання.
Запаморочення
Воно може бути результатом надто швидкого вставання або невеликого зневоднення. Але також запаморочення може бути сигналом про проблему з мозком, судинами, серцем або шлунково-кишковою системою. Ще одна можлива причина – низький вміст гемоглобіну, яким характеризується анемія.
Що ще викликає запаморочення?
1. Вірусна інфекція внутрішнього вуха.
2. Гіпертонія.
3. Дуже низький кров'яний тиск.
4. Підвищений або дуже низький рівень цукру в крові.
5. Захворювання щитоподібної залози.
Сильне потовиділення
Надмірне потовиділення або гіпергідроз може пояснюватись менопаузою, ожирінням, надмірними фізичними навантаженнями, тривогою або стресом.
Що ще викликає підвищену пітливість?
1. Проблеми із щитоподібною залозою.
2. Діабет.
3. Порушення у роботі серця.
4. Інфекції.
5. Рак.
6. Мерзлякуватість. Постійне відчуття мерзлякуватості є сигналом тіла про такі проблеми зі здоров'ям, як гіпотиреоз, анемія, поганий кровообіг, гіпоглікемія (низький рівень цукру в крові), дефіцит заліза або деяких вітамінів.
Ненавмисне схуднення
Безконтрольна втрата ваги часто відбувається у стані стресу, депресії або виникає як побічний ефект ліків (наприклад, статинів), що приймаються, а також зараження паразитами.
Що ще викликає ненавмисне схуднення?
1. Захворювання щитоподібної залози.
2. Хвороба Крона та інші патології ШКТ.
3. Серцево-судинні захворювання.
4. ВІЛ.
5. Деменція.
6. Рак.
7. Плями на шкірі. Незвичайні родимки або плями на шкірі можуть бути ознакою раку шкіри, а можуть і не бути. За даними Фонду раку шкіри, якщо родимки або ластовиння круглі, симетричні, не змінюються у своїй формі, то, швидше за все, хвилюватися нема про що. Але якщо плями ростуть, виглядають асиметричними або не мають чітких меж, вони можуть бути ознакою раку шкіри меланоми.