Екрани наших комп'ютерів та смартфонів випромінюють світло, яке шкодить здоров'ю.
Ми всі оточені пристроями зі екранами, що світяться. Робота багатьох людей пов'язана з постійним оглядом на монітор комп'ютера, до того ж багато з різними цілями активно використовують свої смартфони. Саме з цими особливостями способу життя лікарі пов'язують виникнення екранної мігрені.
Дон Бьюз, професор неврології Медичного коледжу Альберта Ейнштейна у Нью-Йорку, розповів в інтерв'ю: "Деякі люди мають чутливу нервову систему, яка болісно сприймає світло. Така чутливість посилює схильність до виникнення екранної мігрені, наприклад, після роботи за комп'ютером".
Крім того, провокувати та посилити мігрень здатні яскраві стельові світильники. У приміщенні, на думку фахівців, корисніше практикувати не таке різке тепле світло – таке, як від настільних ламп.
У свою чергу, дослідження Гарвардської медичної школи в Бостоні показали, що посилювати біль при мігрені може синє світло – саме таке ллється на нас з екранів ПК та смартфонів. Для захисту від нього вчені пропонують активувати нічний режим гаджетів – це змінює колірну температуру дисплея та вимикає сині пікселі, які викликають головний біль.
Симптоми екранної мігрені: - односторонній головний біль; - пульсуючий біль (особливо у передній частині голови); - запаморочення; - нудота.
Під час роботи за екраном слід робити регулярні перерви – не менше ніж на п'ять хвилин кожні 45 хвилин.
Крім того, значення має положення екрану - чим більше він блікує, тим вища можливість отримати мігрень.
Багато людей не знають, що природна лінія погляду не спрямована вперед, тобто горизонтальна на рівні очей, а злегка нахилена вниз. Тому верхній край екрану має бути як мінімум на 10 см (приблизно на ширину долоні) нижче за рівень очей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Які гени передаються дітям від тата, а які — від мами?
Чому діти найчастіше народжуються вночі?
«Мандаринки» з плавлених сирків — оригінальна і проста закуска