Якщо людина здорова - заразитися в басейні, навіть за умови, що ви ходили там босоніж, досить складно.
Профілактика грибка стопи
Ризик підвищується, якщо у вас є хронічні травми нігтьової пластини або структурні порушення цілісності шкірного покриву та малюнку на шкірі (наприклад, тріщини або дисгідроз). Запальна реакція знижує місцевий імунітет шкіри, і ось зіткнення з інфекційним агентом вже небезпечно.
На жаль, у нас у країні немає культури догляду за стопами. У Європі прийнято на регулярній основі використовувати космецевтичні засоби із природними протигрибковими компонентами. Це можуть бути мазі, креми, спреї, пудри, краплі з хвоєю, ромашкою, календулою та ін.
Заразитися можна скрізь, але якщо до походу в басейн, наприклад, обробити ноги спеціальним спреєм, то на шкірі утворюється спеціальна плівка і зловити інфекцію буде набагато складніше навіть за наявності проблем зі стопами та нігтьовими пластинами.
Треба прагнути того, щоб догляд за ногами був таким же рутинним, як чистка зубів.
Втім, поки що ми тільки мріємо про таку свідомість пацієнтів. Якщо ви були в басейні і ходили там босоніж, одягали чужі капці (а потім бачили не дуже гарні стопи їхнього господаря чи господині) — треба, повернувшись додому, добре помити ноги та обробити їх якимось космецевтичним засобом, на якому написано «для профілактики грибкових захворювань».
Краще ним користуватися на регулярній основі, тому що лікувати грибок шкіри стоп і нігтьових пластин набагато складніше і дорожче, ніж дотримуватися правил гігієни і доглядати свої ноги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою