Звісно, треба викликати медиків, але поки вони їдуть, постраждалий потребує вашої допомоги.
сонячний удар
Якщо постраждалий від перегріву легко відбувся - його нудить, але він залишається у свідомості і цілком складно пояснює, що саме з ним трапилося, достатньо перемістити його в тінь - під дерева, в приміщення з прохолодним повітрям, що кондиціонує. Бажано укласти, зробивши так, щоб стопи виявилися вищими за рівень серця. Зробити холодний компрес, можна з підручних засобів: для цієї мети пригодиться навіть хустка або нетканий рушник, намочені водою.
Якщо випадок здається вам важким (присутня кровотеча з носа, що постраждала в непритомності або його свідомість сплутано), його також потрібно перемістити в тінь, максимально полегшити дихання - розстебнути тугий комір, послабити або зняти краватку, роздягнути по пояс. Добре допомагає оббризкування водою або навіть обертання вологою прохолодною тканиною.
У разі непритомності потерпілого слід покласти на бік. Коли така людина стає пацієнтом міської лікарні або платної клініки, їй вводять фізрозчин, а до моменту госпіталізації зневоднення попереджається прохолодним питтям. Ваше завдання – підтримувати оптимальний режим вологості, знижуючи температуру потерпілого. У цьому допоможе холодна вода, вентилятор, кондиціонер. При пригніченому диханні може знадобитися ваша навичка серцево-легеневої реанімації, проте ви повинні бути впевнені, що не зашкодите.
А у вас коли-небудь був сонячний удар?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як покращити здоров'я дітей від народження та до 4 років?
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою