Звісно, що перша і найголовніша умова - це надалі відмовитися від спиртного. Але це ще не всею
печінка та алкоголь
Харчування має бути збалансованим та різноманітним. Це допоможе забезпечити організм макро- та мікроелементами, дефіцит яких характерний при хронічному зловживанні алкоголем. Калорійність раціону в середньому має становити не менше 2000 ккал на добу (точно розраховується залежно від статі, віку та фізичної активності). Дієта повинна містити щонайменше 1–1,5 г білка на кілограм маси тіла хворого на добу.
Оскільки хронічний алкоголізм часто супроводжується дефіцитом вітамінів в організмі, лікар може призначити вітамінно-мінеральні комплекси, особливо вітаміни групи В. При тяжкому перебігу алкогольного стеатогепатиту можуть бути рекомендовані глюкокортикоїди. Для терапії алкогольної хвороби печінки та прискорення її відновлення можуть бути використані есенційні фосфоліпіди. Вони сприяють стабілізації клітинних мембран гепатоцитів, захищають клітини печінки від оксидативного стресу та сприяють запобіганню фіброзу.
Препарати на основі есенціальних фосфоліпідів мають сприятливий профіль безпеки і сприяють поліпшенню стану печінки при алкогольній хворобі печінки. При тяжкому перебігу алкогольної хвороби печінки показано трансплантацію органу, проте на практиці доступність цього методу дуже обмежена.
То чи не краще просто не вживати алкоголь?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою