Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Анемія - що таке і як боротись

16:12, 26 Лист 2012 · Категорія: Лікування · Переглядів 21268 · 

Без заліза немає життя

Анемія - не зовсім точна назва. Крові-то в організмі менше не стає, просто змінюється її якість. Через брак заліза падає рівень гемоглобіну, еритроцити погано пов'язують кисень, і тканини починають задихатися. Така ситуація коротенько. В подробицях справа йде таким чином.

Анемія

Анемія



Мінус вітаміни, плюс вихлопні гази

Дотримуєтеся вегетаріанського раціону? У цьому випадку причиною анемії може стати дефіцит вітаміну В12, який бере участь в утворенні еритроцитів. Він міститься тільки в продуктах тваринного походження - яловичині, свинині, жовтках яєць, рибі, молоці, кефірі, сирі і сметані.

При нестачі цього важливого вітаміну виникає особлива форма недокрів'я - мегалобластна анемія.

Симптоми ті ж, що і при залізодефіцитній анемії (поставити діагноз можна тільки по аналізу крові), хіба що мова виглядає незвично - як ніби його відполірували, і в ньому відчувається печія.

Якщо ви занадто захоплені м'ясними продуктами і солодощами і не приділяєте достатньої уваги овочам, можете стати жертвою фолієвої-дефіцитної анемії, спричиненої нестачею фолієвої кислоти.

Вона міститься в зелені, зелених листках молодої капусти та інших рослин. Щоб уникнути недокрів'я, потрібно їсти всього потроху - і рослинні, і тваринні продукти: харчові крайності до добра не доводять!

Зовсім рідкісні форми анемії - гемолітичні (викликані руйнуванням еритроцитів). Вони бувають спадкові та набуті (наприклад, при отруєнні тетраетілсвінцом, який додають в бензин для підвищення октанового числа). Застрягши в автомобільній пробці, надихалися вихлопними газами і відчули слабкість, запаморочення, а шкіра придбала нездоровий жовтяничний відтінок? Такі прояви гемолітичної анемії. При руйнуванні еритроцитів утворюється особлива речовина - білірубін, що забарвлює шкіру та слизові оболонки в жовтий колір.

Залізні яблука за рецептом натуропатованемія

Ви відкусили яблуко - і через деякий час воно потемніло, немов подернулісь іржею. Це означає, що в ньому так зване двохоснова - поєднане з двома атомами кисню залізо перейшло в окисленуформу - так воно набагато краще засвоюється. Щоб активізувати цей процес, болгарські натуропати пропонують віджати яблучний сік і залишити його в широкій склянці на 2-3 години - поки не стемніє. Або ж увечері проколоти яблуко вилкою в багатьох місцях і з'їсти його на сніданок.

В організмі циркулює 25 000 000 000 000 еритроцитів. У кожному з них укладена молекула кров'яного пігменту - білка гемоглобіну.

Він-то і надає крові червоний колір, а зміна відтінків (в артеріях вона червона, у венах - темно-вишнева) залежить від вмісту кисню, який з'єднується з залізом, що входять до складу гемоглобіну.

Практично 90% всмоктаного з кишечнику заліза витрачається на те, щоб начинити еритроцити гемоглобіном. Для цього організм також використовує внутрішні резерви.

Якщо втрати заліза починають переважати над надходженням, рівень гемоглобіну в крові падає нижче 120 мг / л, та й самих еритроцитів стає менше, ніж того вимагає нижня межа норми - 4х1012 на 1 л (чоловіки) та 3 х1012 (жінки). Від цього страждають органи і тканини - вони постійно відчувають нестачу кисню і їх робота порушується.

Причини дефіциту

Потреба в залізі дуже висока у маленьких дітей і підлітків в період активного росту, а також у вагітних жінок, зрілих дам, що вступили в період клімаксу, і всіх інших - у критичні дні.

У цей момент жінка втрачає не менше склянки крові (а трапляється, і набагато більше!) І разом з нею від 15 до 250 мг заліза - в залежності від інтенсивності і тривалості менструації. На виношування однієї дитини материнський організм витрачає в цілому близько 600 мг заліза. А якщо жінка народжує другу, третю, та ще з невеликими перервами, то запаси заліза практично виснажуються. Адже вони не безмежні - 4 грами і жодним більше!

Чоловікам пощастило більше. У середньому вони втрачають всього лише 1 мг заліза на добу, тому рідше стикаються з анемією, але і їх вона не обходить стороною. Важкі фізичні навантаження, травми, хвороби, стрес, перевтома призводять до перевитрати заліза і викликають недокрів'я навіть у сильної статі.

Щоб виявити недостачу цього важливого макроелементи, досить здати загальний аналіз крові з пальця. Гемоглобіну в ній повинно бути не менше 120 г / л. Але навіть задовільний результат не гарантує, що у вас немає прихованого дефіциту заліза, при якому аналіз начебто в нормі, а ознаки анемії вже в наявності.

Якщо залишити проблему без уваги, незабаром вона заявить про себе у всій "красі".


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

0:50
Продукти, які знижують рівень холестерину
22:57
Чи можна ходити до лазні після COVID-19
11:12
Чому постійно мерзнуть ноги - пояснює лікар нутриціолог
10:30
Непотрібні аналізи, на які не варто витрачати гроші
9:23
В Україні зареєстрували перші ліки з медичного канабісу
11:44
Чому з’являються прищі на спині і як з ними боротися
10:35
Медики назвали вид кави, що запобігає діабету
11:08
Лікарі розвіяли міфи про користь бульйону
11:01
Як розпізнати пневмонію без температури
9:43
Онкологи назвали найбільш смертельні види раку
11:20
Болить живіт: коли варто звернутися до гастроентеролога
22:12
Відчуття які вказують на небезпечний тромб у нозі
0:36
Чому бородавки не можна видаляти без участі лікарів
7:31
Як контролювати тиск без ліків: прості поради для здорового життя
20:26
Найпростіші способи збити температуру без таблеток
18:45
5 заморожених овочів, які допоможуть знизити холестерин
11:18
Терапевт назвала чай , який допомагає від кашлю
10:35
Як полегшити головний біль: корисні поради
9:30
Вчені виявили бактерії, які допоможуть боротися з алергією
18:45
Медики назвали ягоду, яка захищає від раку крові
13:30
Спорт бореться з хворобами Паркінсона та Альцгеймера
12:30
Топ-4 напої при сечокам'яній хворобі
1:20
4 варіанти вимірювання температури тіла
22:30
Втрата нюху може свідчити про важку хворобу
17:30
Квіти лаванди проти 9 хвороб
10:30
Овочі та фрукти, які прямо протистоять хворобам
13:30
Пекуча їжа, яка бореться з діабетом та холестерином
23:30
5 хвороб, які здатні подолати кабачки
13:30
Народні методи допомоги при укусі бджоли
9:30
Вчені обрали продукти, як допоможуть підшлунковій залозі
13:30
Найкращі продукти для зниження сечової кислоти
6:30
Причини виникнення шуму у вухах
22:30
Вірні ознаки хворої печінки
6:30
Три народні методи лікування ревматизму
23:30
Причини виникнення закладеності носа
9:30
Які ліки не варто приймати при застуді
10:30
Помічна речовина при нудоті та печії
0:47
Як вправити грижу диска?
21:30
Одержимість фітнесом та здоровим харчуванням - це хвороба
15:30
Як можна усунути причини хропіння
Здоров'я в соцмережах: