1. Для приготування відварів беруть дрібно нарізану траву, поміщають в емальований або скляний посуд, заливають сирою водою 1:10 і настоюють 1-2 години. Потім закривають кришкою і кип'ятять на повільному вогні 20-30 хв. при частому помішуванні, віджимають і фільтрують. Приймають по 1 ст. ложці 3 рази на день.
2. Запальні процеси на шкірі.
2 ст. ложки подрібненого деревію, 0,5 л води, 1 ч. ложка оцту, 100 мл спирту. Листя залийте водою, прокип'ятіть на повільному вогні 15-20 хв. Настояти 3-4 години. До склянки настою додайте оцет і спирт (замість спирту можна використовувати таку ж кількість настоянки календули). Змочуйте уражені ділянки шкіри протягом тижня.
3. Фурункули, рани, що погано загоюються.
Допоможе спеціальна мазь: 2 ст. ложки сухої подрібненої трави, 50 мл води і 20 г вазеліну. Листя залийте гарячою водою для отримання кашкоподібної маси, підігрійте до 60-70 ° С, дайте охолонути. Змішайте з вазеліном 1:1. Наносите на уражені ділянки шкіри.
4. Рани, набряки і удари.
30 г суцвіть деревію, 10 г листя евкаліпта і 20 г трави чебрецю. Трави заваріть окропом, настоюйте 1 годину, процідіть і проціджений настій злегка підігрійте. Змочіть у настої марлю і покладіть на хворе місце. Зверху укутайте рушником. Тримайте компрес 1 годину.
5. Стоматологія.
При флюсах, зубному болі, захворюваннях ясен готують лікарський збір, що з відвару трави деревію (3 г на 1 склянку води) з шавлією (5 г на склянку води) і кори дуба (5 г на склянку води). Відвари проціджують і змішують. Отриманим настоєм в гарячому вигляді полощуть рот.
Нагадаємо, раніше редакція "Здоров'я" повідомляла про
лікарські трави, які потрібно зібрати у липні.