1. Взяти 20 г подрібнених коренів оману і залити їх склянкою води, а потім протягом 10 хвилин відварювати на повільному вогні. Настояти засіб протягом чотирьох годин, ретельно обгорнувши, а потім процідіть. Приймати настій треба 3-4 рази на день по 1 ст.л. за 20 хвилин до прийому їжі. Використовується як відхаркувальний засіб.
Лікування кашлю
2. 1 ст.л. висушеного листя подорожника залити склянкою окропу, і настояти дві години, добре закутавши. Потім настій треба процідити, і можна приймати по 4 рази на день за 20 хвилин до прийому їжі по 1 ст.л. Ефективний настій при нападах кашлю.
3. Перемішати 3 ст.л. свіжого листя подорожника з такою ж кількістю меду або цукрового порошку. Залишити на 4 години в закритій посудині на теплій плиті. Сироп треба приймати 4 рази на день по 1 ч.л. за півгодини до їжі.
4. Взяти 1 ст.л. соснових бруньок і залити їх склянкою окропу. Настояти засіб 30-40 хвилин, обернувши теплою ковдрою, і процідити. Приймати настій треба при позивах на кашель по кілька ковтків.
5. 1 ст.л. сухих квіток чорної бузини залити 500 мл окропу. Настояти протягом 30-40 хвилин, ретельно обгорнувши, і потім процідити. Робити настій краще ввечері, щоб можна було випити перед сном 1-2 чашки. Пити засіб треба в теплому, але не гарячому вигляді, додаючи молоко, цукор або мед.
6. Склянкою окропу залити 1 ст.л. квітів фіалки, після чого майбутній настій треба томити протягом 15 хвилин на водяній бані, і процідити. Вживати треба по півсклянки тричі на день.
Інші народні засоби проти кашлю
1. Ретельно перемішати 2 ст.л. вершкового масла, 1 ч.л. пшеничного борошна, 2 свіжих яєчних жовтки і 2 ч.л. меду. При кашлі цю суміш треба приймати по 1 ч.л. багато разів протягом дня. Щоб покращити ефект, склад можна доповнити 1 ч.л. порошку кореня солодки.
2 . Розплавити 2 ст.л. цукрового піску на сковороді, вимкнути газ і налити півсклянки окропу в розплавлений цукор. Наливати треба повільно, тому що при цьому відбувається сильне кипіння, і розлітаються бризки. Ретельно перемішати склад і прибрати з плити. По 1 ч.л. такого засобу треба давати дітям при нападах кашлю, а також перед сном. Денна доза становить 4-5 ч.л.
3. Відваріть 4-5 великих картоплин в мундирі, але щоб вони не розсипалися. Постеліть на спину або груди декілька паперових аркушів, а зверху викладіть розрізану навпіл картоплю і чим-небудь оберніть тіло. У міру остигання паперові листи треба витягувати. Робити процедуру краще ввечері, і вже на наступний день ви відчуєте полегшення.
4. Перемішати сік моркви з цукровим сиропом у співвідношенні 1:1. Вживати в теплому вигляді по 1 ст.л. 5-6 разів протягом дня (дітям давати по 1 ч.л.). Засіб ефективно бореться з сухим кашлем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини