Алкогольне отруєння: як допомогти потерпілому? Спосіб лікування людини, яка отруїлася алкоголем, схожий на принципи надання допомоги при будь-якій інтоксикації організму.
Перша допомога при алкогольному отруєнні
Людину треба перемістити на ліжко або диван, причому необхідно покласти не так на спину або живіт, а набік. Це запобігатиме потраплянню блювотних мас у дихальні шляхи. Далі необхідно викликати у людини блювоту, причому при цьому її язикнеобхідно притиснути, використовуючи підручні засоби, і запобігши тим самим його западання. Штучним шляхом блювоту треба викликати лише в тому випадку, якщо людина у свідомості.
Отруєного рекомендується вивести на свіже повітря або гарненько провітрити приміщення, відкривши вікна та двері. Не потрібно самостійно давати лікарські препарати, так як спирт може вплинути на дію даних засобів. Можна промити шлунок потерпілого водою і напоїти його міцним чаєм. Ніякої кави та інших напоїв!
Для приведення до тями людини з отруєнням необхідно піднести ватку з нашатирним спиртом до носа. Не треба підносити відразу весь флакон, оскільки різкий запах нашатирю може тільки погіршити стан.
Чого не слід робити?
Людині з отруєнням не можна знову давати алкоголь, насильно піднімати з ліжка або відправляти у холодний душ, тому що під впливом алкоголю у людини погіршується терморегуляція, через що організму набагато важче пристосуватися до низьких температур.
Також не слід залишати людину без нагляду. Якщо вона без свідомості або стан ніяк не покращується, треба подзвонити у швидку. При дуже високій інтоксикації здоров'ям людини ризикувати не можна. Треба усвідомлювати серйозність ситуації, так як у людини може початися серцево-судинна недостатність або зупинитися дихання, і все це може стати причиною раптової смерті. Своєчасно надана медична допомога дозволяє усунути навіть такі важкі прояви отруєння алкоголем, як алкогольна кома.