Найпоширеніше захворювання очей -
кон'юнктивіт. Це місцеве запалення зовнішньої білкової оболонки ока і внутрішньої частини повіки - кон'юктиви. Найчастіше захворювання викликають бактеріальні та вірусні інфекції, але також можуть зіграти свою роль алергени, хімічні кислоти і загострення інших захворювань.
Кон'юнктивіт вірусної та бактеріальної природи легко передається через погано вимиті руки, несвіжий рушник, а також при кашлі та чханні хворої людини. Алергічний кон'юнктивіт найчастіше буває викликаний пилком, шерстю тварин або цитрусовими, має сезонний характер і не заразний. Так само як і хімічний.
Одним з перших симптомів вважається
почервоніння очей. Далі починають припухати і червоніти повіки. Для бактеріального кон'юктивіту характерно одностороннє ураження, на відміну від інших видів.
Сильна сльозотеча більше характерна для вірусного або алергічного ураження слизової очей.
Одним з найбільш неприємних симптомів вважається свербіж і відчуття «печії» в очах. Як правило, коли людина тре очі, печіння посилюється і може приєднатися вторинна інфекція.
Поява зеленувато-жовтоих виділень в куточках очей говорить про приєднання бактеріальної інфекції. Тому, навіть якщо у вас алергія, не чешіть очі, це тільки погіршить ситуацію!
За ніч таке відокремлюване накопичується на віях, і вже до ранку ви насилу зможете відкрити очі. Не варто їх «продирати», краще заздалегідь підготувати шматочок вати, змоченою у чистій воді, щоб прибрати гній.
Нагадаємо, раніше "Здоров'я" повідомляв про діагностику
кон'юктивіту.