Зазвичай лікарі призначають аналіз крові на цукор при скаргах на постійну спрагу, слабкість, швидку стомлюваність. Саме ці симптоми дозволяють запідозрити цукровий діабет у людини. Але для профілактики цей аналіз теж не завадить. Щоб аналіз показав рівень глюкози правильно, його потрібно правильно здавати. Як же правильно здавати кров на цукор?
Правила для здачі крові на цукор
Зазвичай аналіз здається вранці натщесерце. До того ж, перед здачею потрібно підрахувати час після останнього прийому їжі. Повинно пройти не менше 12 годин. Нічого, крім незначної кількості звичайної води, пити в цей проміжок часу не можна.
Також перед здачею крові на цукор не рекомендується чистити зуби. Деякі зубні пасти містять у своєму складі цукор, який вмить вбирається в кров. Зазвичай для визначення рівня цукру кров береться з пальця.
У деяких людей після здачі аналізу крові натще рівень цукру знаходиться в нормі, а відразу ж після їжі різко зростає. Це називається несприйнятністю глюкози і є одним із симптомів цукрового діабету. Тому аналіз на рівень глюкози краще робити двічі: до і після їжі. Перед здачею такого аналізу (після їжі) потрібно харчуватися як звичайно. Кров береться через годину-дві після прийому їжі.
Перед здачею аналізу краще проконсультуватися з лікарем і визначити, який варіант вибрати і як краще готуватися до здачі крові.