свій секрет, якщо раптом когось прихопить застуда. Рецепт дивного лікувального напою простий, а знадобиться лише сушена м'ята, мед, часник і лимон. Про корисні властивості кожного інгредієнта окремо всі напевно знають, а що якщо їх всіх з'єднати?
Готуємо окріп і заварюємо в ньому чайну ложку сушеної м'яти, проціджуємо і підсолоджуємо медом. Далі подрібнюємо часник будь-яким зручним способом, видавлюємо сік з половини лимона, все перемішуємо і швиденько випиваємо. Тепер можна і в ліжечко, а на ранок від застуди ні сліду не залишиться.
Англійці - прихильники своїх традицій, вони завжди і в усьому діють правильно, не спонтанно і за планом. При перших же ознаках застуди вони негайно почнуть зміцнювати імунну систему. Невеликого нежитю або болю в горлі англійцю буде достатньо, щоб він заглянув найближчим заклад і випив свіжовичавленого соку. Чотири склянки щодня - найкращі ліки від застуди в Англії. При цьому вид фруктів, з яких виготовлений сік, в принципі, не важливий.
А от у Греції лікуються тим, що у нас продається в будь-якому кафе, де дозволений алкоголь. Виявляється, їх чудодійним засобом народної медицини є глінтвейн. Можна взяти це на замітку, але при першому стрибку температури краще не вибігати на вулицю в кафе, а приготувати його вдома. Рецепт теж нескладний: необхідно 0,5 л червоного вина підігріти з кількома скибочками лимона і прянощами (найчастіше використовують корицю, гвоздику). Доводити до кипіння не потрібно, пити гарячим.
А ось в Ізраїлі свої ну дуже цікаві способи і ніс закладений врятувати, і прогнати мокрий кашель. І даний метод настільки простий, що майже у кожного на столі буває. Ну не будемо мучити, це курячий бульйон. Спосіб його приготування відомий всім, а от корисні властивості, мабуть, немає. Виявляється, в курці міститься дуже корисний елемент - цистеїн, він істотно скорочує кількість слизу, а пара від гарячого бульйону може впоратися навіть з набряком горла.
А ось народні способи боротьби із застудою в Кореї і Японії вже починаємо і ми переймати. Японці намагаються випивати по 10 чашок зеленого чаю ( чимало, але все ж!), А потім закутуються в теплу ковдру. Корейці для такої мети використовують імбир. Цей продукт потихеньку заполоняє і наші супермаркети. У корейців рецепт особливий: вони беруть 100гр кореня імбиру, труть на дрібній тертці, додають 4 горошини запашного перцю, дрібку подрібненого кардамону і кілька засушених плодів гвоздики. Все це заливають водою, доводять до кипіння і залишають хвилин на 15 нудитися під кришкою на мінімальному вогні.
імбир