11:37, 12 Гру 2024 · Категорія: Народна медицина · Переглядів 1393 ·
Колір сечі може бути важливим індикатором стану вашого здоров’я. Зміни кольору сечі часто викликані зневодненням, раціоном, прийомом ліків або навіть серйозними захворюваннями. Розберімося, що означає кожен відтінок.
Норма: світло-жовтий або солом’яний колір Здоровий організм виробляє сечу світло-жовтого кольору завдяки пігменту урохрому, який утворюється під час розщеплення гемоглобіну. Такий колір свідчить про нормальне функціонування нирок і достатнє споживання рідини.
Безбарвність. Прозора сеча, яка не має кольору – знак того, що людина п’є занадто багато води, її кількість краще скоротити.
Темно-жовтий відтінок сечі. Ніякої небезпеки немає, але медики рекомендують випити трохи води.
Бурштиновий відтінок сечі. Помітивши його, терміново починайте пити воду. Такий колір сечі сигналить про дефіцит вологи в організмі.
Коричневий відтінок сечі. Інтенсивне потемніння сечі відбувається при серйозному зневодненні. Але якщо і після пиття води сеча продовжує залишатися темною, це може відображати несприятливі процеси в печінці, або зараження якимось вірусом.
Рожевий відтінок сечі. Вживання деяких овочів і ягід може фарбувати сечу в червонуватий колір. Але також сеча може червоніти через присутню в ній кров, що, в свою чергу, може бути ознакою захворювання нирок, пухлини, інфекції сечових шляхів, проблем з простатою.
Зелений відтінок сечі. Якщо сеча віддає зеленню, це може вказувати на можливі бактеріальні інфекції в сечових шляхах.
Сеча піниться. Не ігноруйте цю ознаку і обстежтеся у лікаря, якщо сеча весь час активно піниться і шипить. Спінена сеча – відображення того, що нирки перестали фільтрувати в достатній мірі білок, а це може бути симптомом діабету або хвороби самих нирок.
Висновок Колір сечі – це простий, але ефективний спосіб звернути увагу на стан організму. Водночас, якщо зміни тривають довго або супроводжуються іншими симптомами, не займайтеся самолікуванням, а зверніться до фахівця.
❗️Пам’ятайте: для повноцінного аналізу здоров’я необхідно враховувати й інші показники, наприклад, запах, частоту сечовипускання та лабораторні дослідження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
8 ознак того, що ваша дитина розбалувана
3 запитання до дітей, щоб вони самі розповіли свої секрети