Більшість людей визнають, що роблять це, коли річ зовсім вже починає розвалюватися. У той же час експерти стверджують, що таке легковажне ставлення до здоров'я призводить до проблем з шиєю, появи лупи, розмноженню пилових кліщів. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
А як часто змінюєте подушку ви?
Щоб уникнути впливу шкідливих бактерій на організм, можна використовувати кардинальний метод - викинути стару подушку і купити нову. Але цей метод змусить серйозно розщедритися. З метою економії подушки треба прати при температурі не нижче 60 градусів, можна віддавати в хімчистку, корисно проводити їм процедури на свіжому повітрі, виставляючи на сонечко, деякі проморожують білизну або пропрасовують гарячою праскою. Ще один простий і недорогий спосіб - надягати на подушку відразу кілька наволочок, тоді пил і мікроорганізми не зможуть легко проникнути на поверхню. Тільки не забудьте міняти наволочки не рідше 2 разів на місяць.
Загальноприйняті правила гігієни вимагають міняти подушку кожні два роки, а ковдрі відводять 5 років використання. У Великобританії було проведено соціологічне опитування, згідно з яким 82% громадян взагалі поняття не мають про такі нормативи. В опитуванні взяли участь 2 200 осіб старше 18 років. 46% з них змінюють подушки тоді, коли вже самі бачать, що «пора». Зрозуміло, що це вельми невизначений термін, який може тривати не просто роками, а десятиліттями! А 21% опитаних купують «нові» подушки і ковдри виключно на розпродажах.
Незважаючи на те, що більшість людей не в курсі, як часто треба міняти постіль, вони все ж розуміють, що подушки треба міняти частіше, ніж ковдри.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?