У процесі гри її учасники не повинні натискати на певні зображення їжі, такі як печеньки і шоколад.
«Учасники дослідження втратили трохи ваги і півроку після його завершення споживали значно менше калорій, ніж до нього», - говорять учені.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені пояснили, чому нам складно сісти на дієтуЛюди грали по 10 хвилин, чотири рази протягом тижня.
В експерименті, результати якого опубліковані в журналі Appetite, взяли участь 44 дорослих людини.
Більшість учасників мали надлишкову вагу, і розповіли, що до експеременту їли калорійні чіпси, печеньки, тортики і шоколад, як мінімум три рази на тиждень.
Тренування мозкуГра, яку розробили психологи Ексетерського і Кардіфського університетів, використовує техніку «тренування мозку» для зміни поведінки - в цьому випадку, щоб виробити звичку чинити опір потягу до нездорової їжі.
Людям потрібно було не натискати на кнопку, коли на екрані з'являлося зображення нездорової їжі.
Таке тренування дозволяє гравцям виробити тверду асоціацію між нездорової їжею і «стримуванням», говорять учені.
Результати учасників порівняли з результатами інших 44 випробовуваних, які пройшли аналогічне тренування, але без картинок з їжею.
Отримані дані свідчать, що перша група за тиждень експерименту втратила в середньому 0,7 кілограма і щодня споживала на 220 калорій менше, ніж друга.
Харчові щоденники, який учасники екперемента вели наступні півроку, також показали, що звичка до стримування у них закріпилася.
Доктор Наталія Лоуренс з Ексетерського університету підтверджує, що гра змогла змінити харчову поведінку групи, але додає, що дослідження поки знаходиться на початковому етапі.
«Потрібно провести більше досліджень і зняти довгострокові показники. Але наші знахідки наводять на думку, що когнітивне тренування - перспективний напрямок: це безкоштовно, легко і 88 учасників повідомили, що охоче б це робили ».