Хризантема є національним символом Японії. Вона зображена на державному гербі, на монетах, і навіть на “Ордені Хризантем” — найвищій нагороді. Донедавна одяг із зображенням шістнадцятипелюсткової хризантеми вважався священним. Його мали право носити лише члени імператорської родини.
Батьківщиною хризантем вважають Китай. Хоча існує і інша думка, що власне з Японії вона була уже завезена в Китай, а потім у Європу. Тоді популярними були дрібноквіткові сорти, які з часом поступились місцем великоквітковим з різноманітною формою суцвіття та різним забарвленням. Багато хто закоханий у ці квіти, особливо якщо розмір суцвіття сягає двох долонь. Вони виглядають ефектно та притягують до себе погляд. Хочеться милуватись та милуватись ними, ніби справді тримаєш шматочок Сонця.
Видові однорічні хризантеми у східних країнах вживаються у їжу. Використовують їх із лікувальною метою. Хризантема увінчана (Сhryzanthemum coronaria) та хризантема килювата (Сhryzanthemum сarinatum) мають високі радіопротекторні властивості. Отже, з успіхом використовуються при лікуванні променевої хвoроби. Дуже корисними є салати з цих рослин. Для них висота хризантем не повинна перевищувати 10 - 12 сантиметрів, нарізають молоді листки та стебла. Японці споживають молоді листки, що з'являються на верхівках пагонів цих хризантем протягом усього періоду вегетації. А в Китаї, вирощуючи хризантеми на зелень, їх посів повторюють щомісяця.
Якщо ви бажаєте виростити хризантеми для салату, то висівайте їх вже у квітні. Вони починають сходити уже через 10 - 14 діб. Через два тижні бажано прорідити сіянці. Не викидайте вирвані рослини, їх можна також використати в їжу. Додавайте в салати також і квіти.
На території України росте багаторічна трав'яниста рослина Сhryzanthemum leucanthemum - королиця звичайна. Її можна зустріти на узліссях, сухих луках, по чагарниках. У народі вона дістала пестливу назву - невісточки. Рослина є неофіциальною. У народній же медицині широко використовується як сечогінний, глистогінний, болетамуючий та протиспазматичний засіб. Її також використовують при трахиїтах, бронхітах, гарячкових станах, туберкульозі, різноманітних шлункових захворюваннях. Успішно лікує різноманітні шкірні зaхворювання.
Джерело
www.florist.com.ua