Надати першу допомогу при обмороженнях вкрай важливо, тому що від її своєчасності залежить життєздатність і функціонування тканин, які зазнали обмороження. Під час першої допомоги при обмороженнях одразу необхідно припинити вплив холоду на потерпілого. З цією метою його необхідно помістити в зігріте приміщення. Детальніше - читайте у "Країні здоров'я".
Як врятувати людину, яка обморозила шкіру?
Для максимального зниження втрати тепла обмороженого при транспортуванні слід накрити одягом або ковдрою. Якщо потерпілий знаходиться в теплому приміщенні, то потрібно зняти з нього одяг та взутття.
При 1-му ступені обмороження можна акуратно розтерти або промасажувати обморожені ділянки шкірного покриву. Прогріти їх можна навіть звичайним диханням. Потім на обморожену шкіру рекомендують накласти пов’язку з марлі. При всіх ступенях обмороження крім 1-го швидке прогрівання протипоказане. У цих випадках одразу необхідний виклик "швидкої допомоги".
До прибуття медиків укрийте потерпілого фольгою або накладіть пов’язку. Потім варто провести фіксацію пошкоджених поверхонь за допомогою будь-якого твердого матеріалу (дошки, палиці, фанери). Накладати їх потрібно поверх пов’язки. Потерпілому необхідно випити солодкого чаю або молока, а також гарячу їжа. Для поліпшення згортанння крові і розширення судин рекомендовано дати потерпілому (якщо є в наявності) таблетку аспірину і анальгіну.
ВЧасно надана перша допомога може врятувати не тільки здоров’я, але й життя!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі