Сечокам'яна хвороба: причини, симптоми, профілактика
01:01, 13 Бер 2018 · Категорія: Новини · Переглядів 2589 ·
Утворення каменів у сечовому каналі - це глобальний феномен, який вважається одним з дев'яти найпроблемніших хвороб. Камінь що утворюється у внутрішніх органах, може бути на будь-якому рівні в сечовій системі. Здебільшого каміння утворюється в нирках, але потім воно просуваються вниз до сечового міхура. Коли воно проходить по сечоводу і виходить з уретри це викликає інтенсивну біль.
Сечокам'яну хворобу можна визначити як камінь або каменеподібну тверду субстанцію, яка утворюється в сечовому каналі. Це обгрунтування збігається з сучасними знаннями про сечокам'яну хворобу - відкладення твердих, важких, неметалічних мінералів в сечовому каналі, які складаються з ядра органічного матеріалу, навколо якого концентричними прошарками збираються сечові солі.
Нирковий камінь схожий на квітку Кадамба, складається з трьох шарів, схожий на камінь і може бути або твердим, або м'яким за структурою.
Симптоми сечокам'яної хвороби
Попередні ознаки і симптоми сечокам'яної хвороби включають сильний біль навколо або біля сечового міхура, надлобковій області, внутрішнього отвору сечоводу, яєчок або пеніса.
До звичайних симптомів можна віднести:
- запалення сечового міхура,
- лихоманку,
- анорексію,
- густу і каламутну сечу,
- дизурію,
- виснаженість,
- неприємний запах сечі (нагадує запах вівці).
До основних клінічних характеристик відносяться:
- біль в районі пупка, надлобковій області і пенісі;
- утруднене сечовипускання;
- переривчасте сечовипускання;
- гематурія;
- сеча жовто-червоного кольору, каламутна сеча;
- частинки піску в сечі;
- відчуття болю при стрибках, плаванні, верховій їзді, підйому вгору;
- сечовина.
У традиційній медицині, клінічні характеристики каменів відрізняються розміром, формою, місцезнаходженням каменю і природою першопричини захворювання. Найпоширенішою скаргою є переривчастий тупий біль в області попереку або спини, який посилюється з рухом. У сечі можуть з'явиться білки, еритроцити або лейкоцити.
Клінічні характеристики відповідно до місцезнаходження каменя
Нирковий камінь
Виникає тупий ниючий біль під останнім ребром та куприком. Біль також відчувається у відповідній області під ребрами. Вона погіршується під час руху, наприклад, бігу, стрибків, піднімання по сходах, і вщухає під час зупинки. Різька хапаюча біль відчувається в попереку і поширюється до паху. Пацієнти можуть відчувати біль під час сну. Біль може бути пов'язана з гематурією і відчуватися після нападу.
Сечовідний камінь
Сечовідна біль починається, як тільки камінь проникає в лоханочно-сечовідний сегмент і проявляється з короткими або довгими інтервалами, поки камінь залишається в сечоводі. Сечовідна біль припиняється, коли камінь проникає в міхур або розбивається в сечоводі. Коли камінь присутній у верхній третині сечоводу, виникає біль в попереку або в області нирок і поступово поширюється на пах. Біль різка і виникає раптово. Вона заважає пацієнтові спати, часто пов'язана з гематурією і може ускладнюватись під час або після нападу. Коли камінь знаходиться на нижньому рівні, біль виникає прямо над клубовим гребенем і поширюється на дві гілки стегново-статевого нерву до яєчок у чоловіків та великих губ у жінок і до середньої частини стегон у обох статей. Коли камінь проникає всередину сечоводу чоловіків, біль віддається в кінчику пеніса, і пацієнт скаржиться на ускладнене сечовипускання.
Коли камінь розпадається, біль припиняється; в цьому місці виникає тупий біль. Вона відрізняється інтенсивністю і зростає з фізичними вправами, вщухає при їх відсутності.
Сечоміхуровий камінь
При збільшеній частотності сечовипускання, біль поширюється на кінчик пеніса або на великі губи і посилюється при бігу або стрибках. Діти можуть кричати і відтягувати крайню плоть від болю після сечовипускання, в сечі з'являється кров.
Запобігання сечокам'яної хвороби
Аюрведичні тексти дають детальну інформацію про дієту і спосіб життя, яких слід дотримуватися при каменях в сечовому каналі і нирках. Потрібно вживати рис, пшеницю, ячмінь, квасолю золотисту, стиглий гарбуз, імбир, щирицю, м'ясо птахів, що мешкають на сухому грунті або пустельній землі. Також потрібно ставити медичні клізми, приймати блювотні, проносні засоби, голодувати, сидіти на легкій дієті і багато потіти. Необхідно уникати прийому кислої, сухої, важкої їжі, їжі, яка призводить до нетравлення, нездорову їжу.
У традиційній медицині на дієті не робиться великий наголос, хоча в деяких випадках даються загальні поради. При ідіопатичному кальцієвому нефрокальцинозі пацієнтам радять дотримуватися адекватного прийому рідини, щоб було хоча б 2 л. сечі в день, вживати кальцій (принаймні рекомендована кількість в день), в їжі вживати менше тваринних білків, менше соди (4 г / день), сахарози, приймати вітамін К, уникати соку грейпфрута і вітаміну С. Не можна вживати багато чаю, кави, алкоголю.
Наш аюрведичний інтернет магазин пропонує дієтичну добавку "Stonil ultra", яка допоможе позбутися від каменів у сечовому каналі і нирках, налагодити функціонування органів сечовиділення. Дієтична добавка "Стоніл ультра" не містить генетично модифікованих організмів і хімічних консервантів, зроблена на основі лікарських рослин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: