Таких брехунів приблизно 60-80% від усіх потрапляють до лікарні. Дослідники з'ясували, чому пацієнти брешуть.
Автори роботи, співробітники Університету Юти в Солт-Лейк-Сіті, стверджують, що пацієнти прагнуть виглядати якомога краще в очах лікарів і тому брешуть, приховуючи неприємну правду.
"Чому люди брешуть? Більшість пацієнтів побоюються того, що лікарі вважатимуть їх нікчемними, не здатними самостійно приймати правильні рішення", - відзначили фахівці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У пацієнтів з психозом діагностують хворобу АльцгеймераВчені вирішили з'ясувати, наскільки часто пацієнти брешуть лікарям про особливості свого здоров'я. Фахівці опитали 2000 чоловік, чий середній вік становив близько 35 років, а також 2000 літніх американців. В результаті фахівці переконалися в тому, що 80% молодих людей і 60% пенсіонерів брешуть лікарям, приховуючи від них важливу інформацію про здоров'я.
Зокрема, виявилося, що пацієнти не розповідають лікарям правду про вживання їжі, брешуть про зловживання ліками або наркотиками.
"Мотиви, що пояснюють те, чому пацієнти брешуть лікарям, різні, але більшість з них пов'язана з почуттям сорому або з гострим небажанням вислуховувати нотації доктора про неправильну поведінку. Таких пацієнтів приблизно 70%", - повідомили дослідники.
Крім того, отримані ними дані свідчать про те, що третина пацієнтів просто не розуміє суті поставлених їм діагнозів і не слідують інструкціям медичних фахівців. За словами вчених, це більше стосується жінок, ніж чоловіків, які виявилися більш сумлінними пацієнтами і набагато чесними з лікарями.