Дослідження американських і канадських вчених, результати якого були опубліковані в журналі "Alzheimer`s and Dementia", свідчить: у пацієнтів з психозами досить часто помилково діагностують хворобу Альцгеймера та інші форми деменції. У цій роботі були проаналізовані дані більш 900 пацієнтів Національного координаційного центру хвороби Альцгеймера.
Зокрема, фахівці підрахували: тим, хто страждав психозами, помилковий діагноз деменції з тільцями Леві підтверджували в п'ять разів частіше в порівнянні з пацієнтами, для яких не була актуальна така проблема, як психози. Що стосується хвороби Альцгеймера, дослідження вчених показали наступне. Серед пацієнтів з психозами, яким був діагностований Альцгеймер, в понад 20% випадків люди отримали або псевдопозитивний, або псевдонегативний діагноз.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бактерії у роті провокують хворобу Альцгеймера"Серед пацієнтів, які страждають психозом, частота постановки помилкового діагнозу хвороби Альцгеймера висока - в цілому понад 24%", - зазначив співавтор проекту, доктор Вінні Цянь з лікарні Святого Михайла в Торонто.
На думку вченого, помилковість діагнозів пов'язана з тим, що при хворобі Альцгеймера психози дійсно відіграють роль одного із симптомів недуги. Проте, не кожен психоз є свідченням нейродегенеративних порушень, що асоціюються з різними типами деменції, зазначив він.
Психоз - це стан свідомості, в якому людина не відрізняє суб'єктивні відчуття від зовнішньої реальності. Чому виникають психози, наука досі не знає в точності, але, згідно з наявними гіпотезам, може існувати індивідуальна вразливість, пов'язана зі спадковістю, вихованням або особливо травмуючим досвідом. Для людини, яка страждає психозами характерне відсторонення від соціального життя і замкнутість на своєму внутрішньому світі. Більшість людей з психозами одужують після терапії.