За даними Європейського центру профілактики та контролю захворювань (ЕЦПКЗ), кількість хворих збільшилася більш ніж в два рази, причому 85% тих, що заразилися - чоловіки.
За даними центру, починаючи з 2010 року кількість заражених зросла на 70%. Якщо в 2017 році в ЄС фіксували 33 тисячі хворих, то до цього року їх стало вже 260 тисяч. Таким чином, констатують в центрі, захворюваність на сифіліс виявилася вищою захворюваності на ВІЛ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де можна заразитись побутовим сифілісом?Найбільше тих, що заразилися налічується в Ісландії, Ірландії, Великобританії, Німеччини та Мальті. За словами керівника програми Центру по боротьбі з ВІЛ, ІПСШ та вірусним гепатитом Ендрю Амато-Гаучі, сифілісом заражаються чоловіки, які ведуть нетрадиційний спосіб життя.
"Жінки стали менше хворіти на цю недугу, через що знизилася кількість випадків вродженого сифілісу", - зазначив він.
За даними медиків, не завжди сифіліс передається статевим шляхом. Дуже часто ним заражаються медики, особливо при переливанні крові, також бувають випадки, коли недуга передається контактно-побутовим шляхом.
Медики попереджають, що швидкому виявленню недуги і її усуненню допоможе своєчасна діагностика і проходження медкомісії.