Вперше в своїй історії людство переживає одночасно дві протилежні за своїм значенням епідемії. З одного боку зростає кількість жертв ожиріння, а з іншого боку, кількість тих, хто гололодує, збільшилась на 820 мільйонів осіб.
Ожиріння та голод
Вперше в історії наша планета зіткнулася з двома протилежними за змістом епідеміями. З одного боку, у багатьох країнах вже в геометричній прогресії зростає кількість жертв ожиріння, а з іншого боку, третій рік поспіль в світі збільшується кількість голодуючих. У 2018 року вона досягла 820 млн осіб проти 811 в 2015. Експерти звинувачують в цьому зміни клімату, а також технологію виробництва продуктів харчування.
Вчені закликають до 2030 року довести кількість жертв голоду і недоїдання до нуля. Це теоретично можна втілити, з урахуванням того, що в розвинених країнах світу на смітники викидається така кількість продуктів харчування, яке могло б задовольнити всі існуючі потреби в продовольстві найбідніших країн планети. При цьому 90% голодуючих сьогодні проживають в Африці і Азії. Цікаво, що в цих же районах планети перебуває майже три чверті дітей і підлітків із зайвою вагою від загального їх числа в світі.
У звіті ООН йдеться про те, що однією з причин глобального недоїдання, яке почало рости кілька років тому, стали не тільки зміни в кліматі, але і різні локальні конфлікти. 20% населення Африки недоїдає, а в Азії це число становить 12%. У Латинській Америці та країнах Карибського басейну число голодуючих не перевищує 7%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?