Учасники рухів вважають, що приносять користь у зменшенні шкоди, що завдається природі.
Міф про паперові склянки, які завдаюь непоправної шкоди навколишньому середовищу і людям. Зсередини ці склянки покривають спеціальною плівкою. Саме тому склянки витримують високі температури.
Цей водонепроникний шар не дозволяє переробити склянки. Плівку для них виготовляють з полістиролу. Його неможливо відокремити від картону, тому їх не приймають навіть на спеціалізованих заводах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У морській солі знайшли пластикАктивісти екологічних рухів пропонують свій варіант - це або багаторазовий тамблер або термос.
Ще однією з причин боротьби екологів стали пакети, які можна взяти в будь-якому магазині. За словами охоронців природи, пакет, як правило, служить не більше 15 хвилин, після чого на сміттєзвалищах вони перетворюються в біорозкладні пакети.
Екологи заявили про шкідливість пакетів, які зроблені з полімерних матеріалів. Вони здатні наповнювати токсинами організм і дуже швидко припадають до органів людини.
Частинки пилу пластика також можна побачити в бутильованій воді, яку п'є людина, в м'ясі та рибі, упакованих в паперові і пластикові пакети.
Також фахівці говорять про шкоду ламп розжарювання, які містять ртуть. Фахівці попереджають про особливу небезпеку ламп. Вони не повинні потрапляти в сміттєві баки і відра.
Також екологи попереджають про шкоду синтетичних речей, які містять велику кількість пластикових волокон. Вони закликають купувати речі з натуральних тканин. За їхніми словами, такий одяг гігієнічний та не викликає роздратування.