Дослідження показало, що штучний інтелект здатний засікти небезпечну для життя людини аритмію всього за 10 секунд. Вчені з Клініки Майо стверджують, що змогли виявити миготливу аритмію на кардіограмі з допомогою цієї системи, не дивлячись на те, що серця пацієнтів скорочувалися нормально, і досвідчені лікарі не бачили на ЕКГ нічого підозрілого. Це означає, що пацієнти з аритмією часто не отримують своєчасного діагнозу протягом багатьох років, тільки якщо за ними не спостерігають постійно. Пізно діагностована аритмія загрожує навіть фатальними наслідками.
Група американських вчених вважає, що їхня технологія збільшить як швидкість постановки діагнозу, так і його точність, і лікарі зможуть зосередитися на розробці ефективних методів лікування. Не можна виключити, що в один прекрасний день цю систему навіть завантажать як додаток для смартфонів і "розумних" годин, що зробить технологію набагато більш доступною мільйонам людей.
У звичайних умовах наші серця скорочуються і розслабляються в регулярному режимі, щоб забезпечувати кров'ю органи тіла. Однак, при миготливій аритмії верхні камери серця росинхронізовуються з нижніми камерами, що послаблює серцеві м'язи. Через це можуть формуватися тромби, що потрапляють в кров, які закупорюють артерії, викликаючи смертельні інфаркти та інсульти. Причому у багатьох людей аритмії розвиваються абсолютно без видимих симптомів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аритмія: симптоми та лікування