Для спростування такого висновку вчені провели подвійний сліпий експеримент. Він полягав у тому, що ніхто з його учасників до самого кінця не знав про його основні умови, стосувалося це правило і вчених які проводили дослідження. Це сприяло усуненню суб'єктивізму при оцінці результатів.
У ньому взяло участь 28 добровольців, які були поділені на дві групи. Ніхто з двох груп не знав вживають вони глютен чи ні. При цьому вони вживали борошно яка містило 14 грамів глютену.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Їжа, яка не містить глютенуКожен з учасників заповнював відповідну анкету в якій зазначав наявність болю в животі, їх силу і характер. В ході експерименту було встановлено, що здорові люди, які вживали борошно з вмістом глютену, не скаржилися на проблеми з кишечником. З усіх здорових учасників, тільки один поскаржився на проблеми, але цей випадок вважають аномалією.
Також фахівці не виявили випадків, коли у здорових людей була хоч якась реакція на глютен.
Тобто, для здорових людей, глютен в собі ніякої небезпеки не несе. У той же час, люди, які мають певні проблеми повинні відмовитися від його вживання. Цей білок може зруйнувати слизову оболонку тонкого кишечника, що може привести до пошкодження нервів і спазмів.
Відзначимо, що це перше дослідження, участь в якому брали здорові люди. Крім того, лікарі відзначають, що можливо і є певні клінічні показання для того щоб не вживати глютен і активно відмовляти людей починати безглютенову дієту.