Про те, що не потрібно залишати включеним нічник, пише видання Naked Science. У його публікації повідомляється про експеримент за участю 989 добровольців. Під час сну дві ночі поспіль поруч з людьми залишали освітлення - включаи приліжковий нічник, який до того ж був повернений до стелі, щоб світло не падало на сплячу людину. Експеримент тривав три роки.
В результаті автори дослідження, фахівці з Медичного університету міста Нара, змогли встановити зв'язок між нічним освітленням і розвитком атеросклерозу, провідного фактора інфарктів і інсультів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Штучне освітлення провокує рак грудей"Ми виявили чітку закономірність між інтенсивністю нічного освітлення в спальні і прогресуванням атеросклерозу, який не залежав від відомих факторів ризику, включаючи вік, ожиріння, куріння, гіпертонію та діабет", - повідомив один з дослідників Кенджи Обаяші.
Учені зробили висновок, що під час сну не можна використовувати навіть тьмяне освітлення. У цьому плані, вважають вони, небезпечне навіть місячне світло, що проникає з вікна в кімнату, де спить людина.
Наукові експерти попереджають, що і слабке світло нічника здатне знижувати вироблення головного "гормону сну" - мелатоніну.
Недостатня концентрація мелатоніну в організмі в нічні години призводить до порушень природних біоритмів, з процесами яких пов'язані всі життєво важливі функції організму. З порушеннями біоритмів асоціюються насамперед серцево-судинні захворювання, а також рак.
"Нічники і інші джерела нічного освітлення провокують "світлове забруднення", що сприяє дефіциту мелатоніну. В результаті його нестачі дає збої весь організм", - резюмував доктор Кенджи Обаяші.