Багато українців прагнуть з морозної погоди вирватися куди-небудь в теплу країну і погрітися на пляжі. Наскільки небезпечною для здоров'я є така різка зміна клімату?
Взимку рівень кисню в повітрі в півтора рази вищий, ніж влітку, тому ряд хворих з серцево-судинними та легеневими захворюваннями, що називається, дихають легше. Більш того, саме навесні і влітку відбувається найбільша кількість нфарктів, як показує статистика. Втім, це зовсім не означає, що для "хроніків" зима краще. По-перше, влітку в повітрі зростає вміст фітонцидів, тобто негативних зарядів кисню, що утворюються під дією променів сонця. А значить, сам кисень сильніше окисляє. По-друге, в мороз судини в нашому тілі звужуються для того, щоб зберегти тепло. Це може призводити до стрибків артеріального тиску.
Якщо ви прожили в якійсь місцевості багато років, ваш організм до неї повністю адаптувався, включаючи зміну пір року, зміни показників атмосферного тиску і вологості. Це дуже важливо, оскільки саме в цій місцевості злагоджено працюють біоритми вашого тіла. І прихід зими на зміну теплої пори року організм сприймає нормально. Коли ж ви в середині зими опиняєтеся десь в тропіках, це може бути шоком для вашого організму. У зв'язку з цим експерти, як правило, дають один простий, але випробуваний рада.
Якщо ви міняєте різко пору року в зв'язку з переїздом, краще рухатися в майбутнє, але не в минуле. З кліматичних умов зими краще опинитися в умовах весни або літа, але не осені. І не бійтеся зими, адже в цей час року прискорюється обмін жирів і витрата холестерину, що дуже важливо при профілактиці серцево-судинних хвороб.