Все залежить від типу тканин і їх призначення. Одяг і нижня білизна майже повністю закривають тіло, а значить, поглинають виділення на зразок поту і шкірного сала. І тут важливий матеріал, від якого залежить прохідність повітря. На першому місці в рейтингу вироби з бавовни, потім з льону, далі шовк і на останньому місці синтетика. До речі, синтетичні тканини гірше поглинають вологу, але менше забруднюються зсередини. Синтетика погано очищає шкіру, але добре накопичує статичну електрику і пил. Ось чому синтетичну білизну рекомендують прати щодня, або міняти щодня і відкладати для загальної прання.
Вироби з бавовни стирають щотижня, а з змішаних волокон - раз в два-три дня. Якщо в пральну машину надходить жорстка вода (сьогодні нескладно оцінити ступінь її жорсткості), то на тканинах можуть залишитися дрібні частинки порошку. Жорстку воду треба пом'якшувати спеціальними засобами або просто сумішшю питної води і соди (ложка соди на літр води). Важливо вибирати правильні порошки і не прати вовняні речі тим, що призначене для бавовни, адже в іншому випадку одяг стане жорсткою і навіть може змінити колір. До речі, вовняні вироби вимагають особливо делікатного прання (ці режими є в пральних машинах), їх не можна прати в гарячій воді і піддавати сильному віджиму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим замінити хімічний порошок для прання?Не забувайте регулярно прати постільну білизну. Наволочки, простирадла, підодіяльники в ідеалі слід класти в пральну машину раз в 3-4 дня, але не рідше ніж раз на тиждень. Якщо ви не міняєте постільну білизну довго, в ньому накопичуються частинки шкіри, пил, плями від поту, шкірного сала і інші речовини, здатні викликати подразнення шкіри і алергічні реакції