Спати не менше восьми годин на добу - це не просто загальноприйнята норма, а ще й життєво важлива необхідність для середньостатистичного організму. Трапляються поодинокі винятки, проте повторювати за ними буває небезпечно.
Користь повноцінного сну
З такою заявою виступив відомий нейробіолог Володимир Дорохов.
Міфи приписують Наполеону, Олександру Македонському, Маргарет Тетчер і іншим історичним особистостям одну спільну рису - нібито всі вони дуже мало спали, а тому встигали зробити більше інших.
Перевірити правдивість цих міфів нереально, але ось повторювати за ними і зменшувати кількість часу на добу, що відводиться на сон - може бути небезпечно. За словами доктора біологічних наук Володимира Дорохова, наприклад, про ту ж Маргарет Тетчер було достовірно відомо, що вона була носієм рідкісного гена «короткого сну». Зараз не так багато людей, які мають такий геном, але подібні люди дійсно можуть повноцінно виспатися всього за 4 години.
Ось тільки повторювати за ними зовсім не варто. Для звичайної людини, стверджує фахівець, скорочення часу сну нижче позначки о 8 годині представляє смертельну небезпеку. У бесіді з журналістами експерт зазначив, сон життєво важливий для організму, оскільки за цей час він в якійсь мірі «лагодить сам себе від помилок». А в разі дефіциту сну і відсутності своєчасної «лагодження» почнуться значно серйозніші проблеми зі здоров'ям.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою