До такого тривожного висновку прийшли експерти Університетського коледжу Лондона. Британські вчені оцінили ступінь пошкоджень, що завдавала коронавірусна інфекція мозку пацієнтів. Встановлено, що в цілому ряді випадків COVID-19 може провокувати делірій, інсульти і нервові пошкодження, причому у набагато більшої кількості пацієнтів, ніж це очікувалося. Автори звіту відзначають, що це викликає побоювання збільшення кількості ушкоджень мозку, включаючи і рідкісні запальні процеси, які можуть бути наслідком вірусної інфекції.
Зокрема, мова йде про традиційний дитячий гострий дисемінований енцефаломієліт, який вражає не тільки головний, але і спинний мозок. Ця найнебезпечніша хвороба може виникнути після незначної інфекції на кшталт застуди. При цій недузі спостерігається підвищена активація імунних клітин, які атакують жировий прошарок нервів мієлін. Автори звіту настійно закликають клініцистів мати на увазі ризик неврологічних ушкоджень для того, щоб діагностувати їх на самому ранньому етапі, коли шанси на перемогу максимальні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вітаміни та мінерали, які захистять від коронавірусуДослідження показало, що поширеність ушкоджень мозку не завжди відповідає тяжкості респіраторних симптомів коронавирусной інфекції. І поки вчені очікують зіткнутися з великомасштабної епідемією пошкодження мозку, яка буде наслідком коронавирусной інфекції. Приблизно щось схоже спостерігалося в 1920-ті, 30-ті роки після сумнозвісної "іспанки", коли у великої кількості людей фіксували летаргічний енцефаліт (сонна хвороба).