Хоча дослідження проводили до пандемії COVID-19, його результати є особливо актуальними в контексті економічного спаду, викликаного поширенням вірусу.
"Наше дослідження показує, що чинники фінансового стресу грають важливу роль у вчиненні самогубства, і це необхідно визнати і оцінити в світлі безпрецедентної фінансової нестабільності, викликаної пандемією COVID-19", - розповідає доктор Ерік Ельбоген, професор психіатрії і поведінкових наук в Університеті Дьюка, провідний автор дослідження, опублікованого в American Journal of Epidemiology.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вода, яка знижує ризик суїцидуЩоб визначити, чи було фінансове напруження єдиним, первинним чинником, що призводить до суїцидальних думок і самоушкодження, Елбоген і його колеги використовували репрезентативні на національному рівні дані дорослих в США, опитаних в 2001-2002 роках, після чого було проведено друге інтерв'ю з тими ж респондентами в 2004-2005 роках.
Вони виявили, що сукупне фінансове напруження пророкувало спроби самогубства, що відбулися між двома періодами дослідження. Фінансовий борг / кризу, безробіття, брак житла в минулому і низький дохід були пов'язані з наступними спробами самогубства.