Згідно з дослідженням, яке було опубліковане в журналі Psychological Science, співчуття до уразливих людей в групах ризику мотивує використовувати маски для обличчя і триматися на відстані, щоб допомогти запобігти поширенню COVID-19.
Емпатія та боротьба з COVID-19
"Ми виявили, що співчуття до найбільш вразливим є важливим фактором і що його можна активно використовувати для боротьби з пандемією. Я вважаю, що політики можуть застосовувати ці знання, щоб спонукати більше людей слідувати керівним принципам", - розповідає Стефан Пфаттейхер, доцент кафедри психології та поведінкових наук Орхуського університету.
Вчені перевіряли взаємозв'язок між співчуттям учасників і їх ставленням до соціального дистанціювання. Вони виконали два анкетних дослідження в США, Великобританії та Німеччини. За шкалою від 1 до 5 учасників просили оцінити, наскільки вони стурбовані тими, хто найбільш вразливий для коронавірусу. Згодом їх попросили охарактеризувати свою поведінку по відношенню до пандемії.
Вчені встановили, що ті, хто поставив більший бал при оцінці співчуття, частіше слідували офіційним рекомендаціям. Дослідження також показало, що це співчуття серед людей можна викликати, спонукаючи їх носити маски та дистанціюватися.