Це може провокувати у людей розвиток таких станів, як тривожність або посттравматичний стресовий розлад.
"Це дослідження дає нам нове уявлення про те, як позбавлення сну впливає на функцію мозку, перешкоджаючи зникнення страху", - розповідає доктор Кемерон Картер, редактор журналу, в якому були опубліковані результати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Все, що треба знати про тривожністьУчені з декількох університетів вивчили 150 здорових дорослих людей в лабораторії сну. Перша третина випробуваних спала нормально, друга третина з обмеженнями (перша половина ночі), третя не спала зовсім. Вранці все випробовувані піддавалися перевірці реакції на страх.
Зображення мозку, записані під час виконання завдань, показали активацію областей, пов'язаних з емоційною регуляцією, таких як префронтальная кора, у людей, які спали нормально. Але активність мозку у людей з обмеженим сном виглядала зовсім інакше.
"Ми виявили, що серед трьох груп ті, хто спав лише половину ночі, показали найбільшу активність в областях мозку, пов'язаних зі страхом, і найменшу активність в областях, пов'язаних з контролем емоцій", - зазначає доктор Едвард Пейс-Шотт з Медичної школи Гарварда .